ХУДОЖНЯ КОВКА МЕТАЛУ

(067) 470-03-55

(063) 326-70-66

18000, Україна, м.Черкаси
Вул. Громова, 146/5
18000, Україна, м.Черкаси, вул. Громова (Максима Залізняка), 146/5 : тел.: +38 (067) 470-03-55, (063) 326-70-66
СТАТТІ ТА НОВИНИ
СТАТТІ ТА НОВИНИ

Зварювання в ковальській справі

Ви читаєте розділ: Статті та новини

кузнечная сварка, сварка кованого металла, сварка железа, сварка стали, зварювання кованого металу, зварювання заліза, зварювання сталі, Зварюваність кованого заліза і м'якої сталі є одним з найбільш цінних властивостей цих матеріалів. Зварювання найчастіше є альтернативою волочінню (1) і гарячій осадці (2). Єдине що для неї потрібно це правильний нагрів і акуратність. Температура зварювання відповідає температурі, при якій поверхня металу знаходиться в стані часткового плавлення. В такому стані матеріал дуже пластичний і вимагає мінімальної кількості ударів, на відміну від інших ділянок.

Температура зварювання для заліза і сталі відрізняється, до того ж навіть сталь і залізо різні за якістю вимагають різного ступеня нагріву. Температура зварювання будь-якого заліза буде вище, ніж нагрів необхідний для зварювання стали, і чим вища якість заліза, тим вище буде температура зварювання. Коли залізо нагрівається до температури зварювання, воно виділяє багато іскор, сталь буде іскрить мало, а її колір стає інтенсивно жовтим. Навчитися правильно визначати необхідну температуру зварювання, можна тільки дослідницьким шляхом, ніякі опису та ілюстрації не замінять практичних занять.

кузнечная сварка, сварка кованого металла, сварка железа, сварка стали, зварювання кованого металу, зварювання заліза, зварювання сталі,
Для того щоб з прута зробити кільце, спочатку необхідно відрізати від нього смужку потрібної довжини, після чого зігнути її в формі кола і надіти отриману заготовку на ріг ковадла. Металу на місці з'єднання повинно бути достатньо, щоб виконати зварювання, обробку і фінішну обробку деталі. Якщо кільце має правильну форму, то воно готове до нагрівання до температури зварювання, в іншому випадку, необхідно виконати ковзання на оправці. Потім видалити дефекти на поверхні матеріалу, щоб заготовка придбала акуратний зовнішній вигляд. Ковзання кільця дозволить згладити грані і приступити до зварювання роз'єднаних решт.

Отриману заготівлю поміщають в вогонь. Поверхню заготовки можна посипати піском, але при використанні відкритого вогню не варто це робити занадто часто. Коли залізо нагрівається до температури зварювання, воно стає сліпуче білим і іскрить. Матеріал починає, як би танути, іскріння посилюється, це сигнал того, що заготовку пора знімати з вогню і помістити на спеціальне пристосування. Після цього кільце обробляється за допомогою кування ручним молотком. Так кільце стає безперервним. Коли лицьова поверхня буде оброблена, можна нарізати різьбу спеціальним інструментом.

кузнечная сварка, сварка кованого металла, сварка железа, сварка стали, зварювання кованого металу, зварювання заліза, зварювання сталі,
Для зварювання прута на косий стик металу повинно бути достатньо, щоб з'єднати деталі разом і провести подальшу обробку поверхні без зміни заданих розмірів деталі. Тому кінці прута повинні бути не тільки у вигляді косого стику, але і трохи з осадкою. З'єднуються кінці, які мають в перетині квадрат, розташовуються на ковадлі горизонтально. Після цього використовують блок бойка, щоб зменшити поперечний переріз і подовжити блок запасу кування. Потім кінці поміщають в вогонь і нагрівають до температури зварювання. Заготівлю піднімають вертикально, щоб не зачепити вугілля. Будь-які частинки бруду надалі будуть виділятися темними плямами на розпеченому металі, тому їх необхідно обов'язково очистити.

Коваль і його помічник з'єднують кінці на косий стик, після чого роблять два-три удари ручним молотком, для того щоб їх об'єднати. При цьому заготовку необхідно швидко повертати, продовжуючи процес кування. Верхній і нижній кувальні штампи будуть використані для обробки. Очевидно, що без першого розширення і гарячої осадки прута, процес зварювання і обтиску будуть стоншувати прут в місці з'єднання, більше ніж в інших місцях заготівлі. Скільки робити осадку і скільки косий стик є темою для експериментів.

Довідка: 

1) Волочі́ння — спосіб обробки металів тиском, що полягає у протягуванні вальцьованих або пресованих заготовок крізь отвір, поперечний переріз якого менший за поперечний переріз заготовки, а конфігурація отвору формує заданий профіль виробу.

2) Осадка металу - операція обробки металів тиском, в результаті якої зменшується висота і одночасно збільшуються поперечні розміри заготовок. Осадку застосовують для отримання форми поковки, з метою зменшення глибини прошивки, для забезпечення відповідного розташування волокон в майбутньої деталі.